Ankara, Türkiye +90 553 414 6868
Bizi Takip Edin:


Gıda Bağışı

Açlık, susuzluk ve yoksullukla mücadele eden ülkeler için hayırseverlerin yapabilecekleri bağışlar arasında gıda paketi bağışı vardır. Bu bağış sayesinde yiyecek bulmakta zorluk çeken insanlar karınlarını doyurarak açlıktan kurtulurlar. Şefkat Eli Derneği insanların hayır işleyerek yoksul kişilere gıda paketi yardımında bulunmasını sağlar. Kapsamlı araştırmalarla tespit ettiği kişilere yapılan bağışlar sayesinde elde ettiği gıda paketlerini teslim eder.

Gıda Paketi Nedir?

Gıda paketi içerisinde insanların yiyecekleri besinleri bulunduran pakete verilen isimdir. Bu paketler sayesinde yiyecek bulma konusunda zorlanan kişilerin 1 günlük, 1 haftalık veya 1 aylık yiyecek sıkıntıları ortadan kaldırılabilir. Gıda paketinde bulunan ürünler sayesinde insanlar sıcak yemek yapabilecekleri gibi paketin içeriğine göre kahvaltılarını da yapma imkanı bulabilirler.

Ramazan ayında veya diğer günlerde yiyecek ekmek, bakliyat veya çorba gibi ürünleri bulamayanlar bu gıda paketlerini alarak yiyecek bulma sorunlarını kısa bir sürede olsa ortadan kaldırabilirler. Gıda paketinin ya da kolisinin içerisinde bulunan ürünler ise yardımı yapan kişiler ve kuruluşlara göre farklı olabilir.Gıda Paketi Neden Dağıtılır?

İnsanların bir sürelik gıda ihtiyacını karşılamalarını sağlayan gıda paketleri gönlü zengin insanlar tarafından çeşitli nedenlere bağlı olarak dağıtılabilir. Bu nedenlerin başında açlıkla mücadele eden insanların yiyecek sıkıntısını ortadan kaldırmak gelir.

Bunun dışında gıda paketleri Suriye ve Arakan gibi ülkelerde insanların gıda arama ihtiyacını ortadan kaldırmak için dağıtılır. Çalışmayan ve evine yiyecek getiremeyen kişilere yardımcı olmak için gıda paketleri dağıtılır.

Gıda paketleri açlıkla mücadele eden ülkelerdeki kişiler yanı sıra deprem ya da doğal afet mağdurlarının sabah, öğle ve akşam yemeklerini aç geçirmemeleri için dağıtılır. Ayrıca gıda paketleri yardımlaşmak ve hayır yapmak içinde dağıtılır.

WhatsApp ile İletişime Geç Şimdi Hızlı Bağış Yap